Czy wiesz, że...

Wymarzony lektor to nie postać z bajki!

Jaki powinien być idealny lektor? Kompetentny i rzetelny, wiadomo. Cierpliwy. Musi mieć plan, ale i dobre podejście, no i potrafić w jasny sposób wytłumaczyć zawiłe kwestie – zwłaszcza gramatyczne! Dodatkowo nie może zanudzać, bo nudne lekcje to chyba najgorsze, co można sobie wyobrazić… w końcu na kurs językowy nie można chodzić za karę. Trochę jak w miłości, dobry lektor musi mieć w sobie „to coś”. Coś, co sprawia, że nauka staje się przyjemnością, poznawany język odbieramy jako fascynujący, a przed kolejną lekcją czujemy autentyczny przypływ ciekawości i energii.

Tylko czy tacy lektorzy naprawdę istnieją?

My mieliśmy szczęście poznać takie osoby i nawiązać z nimi współpracę – to nauczycielki z powołania, które prowadzą u nas kursy języka polskiego. Wszystkie skończyły filologię i dodatkowo studia podyplomowe z nauczania obcokrajowców. Wszystkie mają doświadczenie dydaktyczne i świetne efekty. Uczą różnymi metodami, mają odmienne temperamenty i style nauczania, lubią inne wyzwania. Ale jest coś, co je łączy: zapał do pracy i miłość do tego, co robią!

Najdłużej są z nami Beata i Karolina. Z Beatą pracujemy w zasadzie od początku istnienia szkoły. Oprócz tego, że uczy, jest także członkiem naszego zespołu metodycznego, dbającego o  stronę formalną i merytoryczną wszystkich kursów. Karolina dołączyła do nas nieco później – jako filolog i logopeda. Obie dziewczyny mają ze sobą wiele wspólnego: to przede wszystkim cierpliwość, spokój i pozytywne nastawienie. Ich zajęcia są zawsze uporządkowane, a każda zawiłość zostaje wyjaśniona w jasny i klarowny sposób. Prywatnie Karolina lubi czytać, zwłaszcza literaturę fantastyczną, i grać w planszówki, a jej pasją jest gramatyka. Beata z kolei zaraża miłością do historii sztuki i historii regionu, jest autorką kilku publikacji z tych dziedzin, pisała m.in. o malarstwie Marzeny Naliwajko.


Karolina – ukończyła filologię polską ze specjalizacją nauczanie języka polskiego jako obcego, a także studia podyplomowe na kierunku logopedia ogólna. Uczyła m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Łotewskiej Akademii Kultury w Rydze. Zna język angielski na poziomie C1.

 Beata – magister filologii polskiej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2007). W latach 2007-2008 ukończyła Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 14.01.2007 do 15.06.2007 r. przebywała na Uniwersytecie Sztokholmskim w Sztokholmie na stypendium programu Sokrates Erasmus. Mówi po angielsku i po niemiecku.     

 

 

Nieco krócej jest z nami Kasia – prawdziwy wulkan pozytywnej energii. Na jej lekcjach nikt nie będzie się nudził! Kasia, poza tym, że jest filologiem, ukończyła filozofię. Sama o sobie mówi, że jest także zapalonym kucharzem i cukiernikiem (skromnie dodaje: „amatorem”) – uwielbia eksperymenty kulinarne. Dużo się śmieje i żartuje, z każdym znajdzie wspólny język, a przy tym jest profesjonalistką w tym, co robi. Współpracę z nami ocenia bardzo pozytywnie: „Jestem z LinguaCity, bo stawia na profesjonalizm! Bo promuje nowoczesne metody nauczania! Bo trzyma poziom!”.

 


Kasia  magister filozofii, licencjat: filologia polska, specjalizacja nauczycielska. Studia podyplomowe: Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Zna język angielski i język włoski.         
Anie mamy w LinguaCity dwie. Pierwsza to doktor językoznawstwa i dydaktyk z zamiłowania. Uczy z wyobraźnią, fascynują ją alfabety. Prywatnie jest przewodnikiem górskim, miłośniczką jazdy autostopem, roweru i skakanki. Na pytanie, co w jej przypadku zadecydowało o pracy w LinguaCity, odpowiada bez wahania: „To proste – kiedy wysoki poziom idzie w parze z profesjonalizmem, trudno się im oprzeć!”.

 Ania – magister filologii polskiej, doktor językoznawstwa (Uniwersytet Śląski). Certyfikat lektora języka polskiego jako obcego otrzymała w 2013 r. Mówi po angielsku i portugalsku.


 

Drugą Anię poznaliśmy niespełna rok temu – oprócz języka polskiego uczy również greki. Jest bardzo zaangażowana w to, co robi, a jej zajęcia są wieloaspektowe i niezwykle ciekawe, także pod kątem kulturowym. Uwielbia muzykę i często wykorzystuje ją na zajęciach. Współpracę z LinguaCity ceni zwłaszcza ze względu na to, że szkoła „stwarza warunki do realizowania swoich pasji – zarówno tym, którzy chcą wiedzę chłonąć, jak i tym, którzy chcą się nią dzielić”.

 


Ania – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych ukończyła kulturoznawstwo oraz zdobyła kwalifikacje do nauczania języka polskiego jako obcego. Po studiach kształciła się na kursach dla lektorów języka greckiego prowadzonych przez Centrum Kultury Greckiej (Κέντρο Ελληνικού Πολιτισμού) z Aten. Zna język grecki, angielski i niemiecki.

         

 

W tym roku do naszego zespołu dołączyły jeszcze dwie lektorki: Wanda i Ada. Wandę trudno opisać w trzech słowach: kipi energią, ma mnóstwo zainteresowań, lubi podróże, ruch, muzykę i obce kultury. We wszystkim, co robi, daje z siebie 100% – widać to na każdych zajęciach, które prowadzi! Ada, oprócz tego, że uczy, jest redaktorem i korektorem. Język polski jest jej prawdziwą pasją. W wolnym czasie chodzi po górach, czyta, ogląda filmy. Według niej największą zaletą pracy w LinguaCity jest to, że może łączyć swoje zainteresowania z pracą zawodową i zarażać innych pasją do języka polskiego.

 


Wanda – ukończyła filologię angielską i rosyjską oraz Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Prowadzi kursy języka polskiego za granicą, m.in. w Rosji. Zna język angielski i rosyjski.

 

 
Ada – magister filologii polskiej (Uniwersytet Śląski), specjalizacje: edytorstwo, dyskurs publiczny, język i literatura polska w świecie. Ukończyła  Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Zna język angielski, uczy się języka francuskiego i rosyjskiego.

 

 Mówi się, że dobry lektor to już połowa sukcesu na kursie językowym.

My jesteśmy przekonani, że pracują z nami najlepsi!

Nasze lektorki to profesjonalistki, a przy tym osoby otwarte i zarażające pozytywną energią.

Zapraszamy na prowadzone przez nie kursy – naszym zdaniem naprawdę warto!

Zobacz wszystkie