Katowice: poczuj się jak w domu

 

Katowice: poczuj się jak w domu

Ścieżki wielu obcokrajowców przyjeżdżających na Śląsk krzyżują się w Katowicach. Nic dziwnego, skoro to właśnie Katowice są siedzibą władz województwa śląskiego i to tu można załatwić wiele formalności pozwalających na dłuższy pobyt czy podjęcie pracy w regionie. Katowice przyciągają także bogatą ofertą kulturalną i dydaktyczną, a przy tym można tu zobaczyć sporo ciekawych miejsc i przyjemnie spędzić czas. Z roku na rok miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne – obecnie wymienia się je jako jedno z najatrakcyjniejszych polskich miast!

Prawdopodobnie i Ty, jeśli przebywasz na Śląsku, z tych czy innych powodów zdecydujesz się odwiedzić Katowice. Być może będziesz się ubiegać o pozwolenie na pobyt, może odwiedzisz Strefę Kultury albo podejmiesz studia na jednym z katowickich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego… Kto wie, może spotkamy się w LinguaCity, bo zdecydujesz się rozpocząć kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Aby nieco ułatwić Ci pierwsze wizyty, zebraliśmy w tym miejscu kilka informacji o Katowicach, znajdujących się tu ważnych instytucjach, a także atrakcjach turystycznych, które naszym zdaniem warto byłoby zobaczyć. Zapraszamy do lektury – mamy nadzieję, że te wiadomości Ci się przydadzą.

Jeśli wybierasz się do Katowic i masz jakieś pytania, na które moglibyśmy odpowiedzieć – nie wahaj się i napisz do nas! Postaramy się pomóc albo doradzić.