O LinguaCity

O firmie

Jesteśmy centrum językowym, które pod nazwą LinguaCity działa na śląskim rynku od prawie 20 lat. Co znaczy centrum językowe? To szkoła języków obcych i biuro tłumaczeń w jednym. Na co dzień zajmujemy się nauczaniem ponad 30 języków obcych i wykonujemy tłumaczenia w ponad 40 językach, zarówno zwykłe, jak i uwierzytelnione.

Języki to nasza pasja. Uwielbiamy uczyć i robimy to najlepiej, jak potrafimy!

W naszej ofercie dydaktycznej szczególne miejsce zajmują kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Języka polskiego uczymy z powodzeniem od samego początku naszego istnienia: prowadzimy kursy grupowe, indywidualne, firmowe, online. To z jednej strony kursy języka ogólnego, umożliwiające codzienną komunikację, z drugiej – kursy specjalistyczne, na których podstawą jest słownictwo branżowe, a tematyka zajęć jest dostosowywana do zainteresowań naszych klientów.

Dlaczego warto wybrać nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

 

L

jak lektorzy: uczą u nas profesjonaliści z wykształceniem filologicznym, przygotowaniem do nauczania obcokrajowców i długim doświadczeniem dydaktycznym.

I

jak innowacyjne metody nauczania: uczymy, korzystając z nowoczesnych podręczników i materiałów dodatkowych oraz platformy e-learningowej. Jako alternatywę dla kursów tradycyjnych (stacjonarnych) proponujemy kursy online. Nad programem i sposobem prowadzenia naszych zajęć czuwa metodyk, oferujemy także możliwość skorzystania z konsultacji z  logopedą.

N

jak nastawienie na jakość: wiemy, że nauka języka to coś więcej niż kurs. Dlatego robimy wszystko, by w pełni sprostać oczekiwaniom naszych kursantów. Współpracujemy z profesjonalistami, korzystamy z dobrych materiałów, uczymy języka na wielu poziomach, proponujemy zajęcia w tandemie (z dwoma lektorami), prowadzimy warsztaty kulturowe i zajęcia poza szkołą. Oswajamy nie tylko z językiem polskim, ale i z polską kulturą. Uczymy w sposób ciekawy i przede wszystkim efektywny!

G

jak grupy skrojone na miarę: nasze grupy są kameralne, liczą od 5 do 8 osób. Z doświadczenia wiemy, że kursy przeprowadzane w kilkuosobowych grupach dają najlepsze efekty. Boisz się, że ze względu na liczbę osób w grupie nie będziesz miał możliwości dojścia do głosu na zajęciach? U nas nie ma takiego ryzyka!

U

jak umiejętności praktyczne: wiemy, że nauka języka to nie sztuka dla sztuki. Nie chodzi o to, by się uczyć, ale by się dobrze nauczyć. Liczą się umiejętności praktyczne, które pomagają w codziennym życiu: dlatego nastawiamy się na praktykę, a nasz program jest opracowany tak, by nasi kursanci jak najszybciej zaczęli poprawnie i swobodnie porozumiewać się po polsku!

A

jak atmosfera: u nas poczujesz się jak w domu – staramy się, by na zajęciach było rodzinnie i wesoło. Kto powiedział, że nauka ma być nudna? My stawiamy na profesjonalizm i uśmiech!

C

jak ceny: u nas cena idzie w parze z jakością – nasze kursy nie należą do najtańszych na rynku, ale są warte swojej ceny: możesz być pewien, że dołożymy wszelkich starań, by kurs języka polskiego dla obcokrajowców spełnił Twoje oczekiwania, zarówno jeśli chodzi o poziom merytoryczny, zakres treści, jak i sposób prowadzenia zajęć.

I

jak indywidualne konsultacje: każdy kursant LinguaCity ma możliwość odbycia takich konsultacji przed zajęciami, po nich lub w formie krótkiego spotkania online. To świetna okazja, by dopytać lektora o wybrane zagadnienie gramatyczne, przećwiczyć materiał, który sprawia trudności, czy nadrobić opuszczone zajęcia.

T

jak „tak jak należy”: jesteśmy fair, dlatego jeśli zrezygnujesz z kursu w trakcie jego trwania, oddamy Ci pieniądze za niewykorzystane zajęcia. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji, zanim podejmiesz decyzję o uczestnictwie w kursie.

Y

jak… prawdę mówiąc, w języku polskim jest tylko kilka słów rozpoczynających się tą literą i wszystkie są zapożyczeniami z innych języków. Wiedziałeś o tym? U nas poznasz wiele językowych ciekawostek: zarażamy pasją do języka polskiego!