O nas


O nas


Sedno nauki języka tkwi w pokonywaniu trudności

Ian McEwan

Język polski jest jednym z języków zachodniosłowiańskich. Jest językiem urzędowym w Polsce i językiem ojczystym ok. 44 milionów ludzi na świecie. Osoby z zagranicy często określają go mianem szeleszczącego. Anna Geislerová napisała o nim, że jest jednym z najpiękniejszych języków – „miękki, pełen uroczej melodyki, rytmu, różnych intonacji”. Według części uczących się jest bardzo trudny, według innych – całkiem łatwy. Ile osób, tyle opinii!


Jedno jest pewne – warto spróbować poznać język polski, zwłaszcza gdy mieszka się albo pracuje w Polsce.


Jako szkoła specjalizująca się w organizacji profesjonalnych kursów języka polskiego dla obcokrajowców serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Opis organizowanych przez nas kursów języka polskiego dla obcokrajowców znajduje się w zakładce Kursy. Zamieściliśmy tam informacje o rodzajach naszych kursów, ich czasie trwania i datach rozpoczęcia. Zachęcamy także do sprawdzania zakładki Czy wiesz, że… – będą się tam pojawiać aktualności z życia szkoły, ciekawostki na temat języka polskiego i zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, które mogą Cię zainteresować. Jeśli szukasz informacji praktycznych, zerknij do zakładki Katowice: poczuj się jak w domu – mamy nadzieję, że Ci się przyda!

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Poza językiem polskim uczymy także innych języków – wielu z nich możesz się u nas uczyć w języku angielskim. To tak zwane kursy „obcy przez obcy”. Pełną ofertę naszych kursów znajdziesz na stronie www.lingua-city.com. Wśród kursów grupowych prowadzonych po angielsku są m.in. kursy języka francuskiego, niemieckiego, niderlandzkiego, norweskiego, rosyjskiego, szwedzkiego. Pozostałych języków można się u nas uczyć po angielsku w trybie indywidualnym.

A może szukasz tłumacza na spotkanie albo wsparcia w wypełnieniu wniosków urzędowych w języku polskim? Potrzebujesz przetłumaczyć dowód osobisty, prawo jazdy, dyplom?

Pomożemy! Sprawdź nasze Usługi dodatkowe. Dzięki współpracy z profesjonalnymi tłumaczami gwarantujemy wysoki poziom przekładów, terminowość i rzetelność.

 

Masz pytania?

Napisz do nas albo zadzwoń!