Po co uczyć się polskiego?

 

Po co uczyć się polskiego?

Znalazłeś się na tej stronie, więc prawdopodobnie masz już powód, by zainteresować się nauką języka polskiego. Może jesteś Polakiem, ale znasz obcokrajowca, który chce zacząć mówić po polsku. Może swoją drugą połówkę poznałeś za granicą i sprowadziłeś do kraju nad Wisłą, a teraz chcesz jej pomóc zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Może sam jesteś obcokrajowcem – studiujesz, mieszkasz, pracujesz w Polsce i opanowanie języka polskiego zdecydowanie ułatwi Ci codzienne życie.

Powodów jest wiele.

Rozwiązanie jedno: wybrać właściwy kurs i zacząć mówić po polsku!

Jeśli zastanawiasz się, czy nie wystarczy Ci znajomość języka angielskiego i czy rzeczywiście warto inwestować w naukę języka polskiego dla obcokrajowców, mamy dla Ciebie dziesięć powodów, które być może rozwieją Twoje wątpliwości:

  1. W Polsce w wielu miejscach dogadasz się po angielsku. W wielu, ale niestety nie wszędzie – język polski na poziomie komunikatywnym zdecydowanie ułatwi Ci codzienne kontakty i uratuje Cię w nagłych wypadkach.
  2. Dzięki znajomości języka polskiego w Polsce poczujesz się bardziej pewny siebie i spokojniejszy – zwiększy się Twoje poczucie bezpieczeństwa, bo zyskasz pewność, że nie zaskoczy Cię ewentualna niespodzianka w sklepie czy na ulicy, dopytasz o drogę do kina czy supermarketu, poradzisz sobie lepiej w każdej sytuacji.
  3. Przeprowadzka do obcego kraju to przygoda, ale dla wielu osób może się z nią łączyć stres. Wywołuje go nie tylko bariera komunikacyjna, ale i osamotnienie, zagubienie w nowej rzeczywistości… Kurs języka polskiego dla obcokrajowców może Ci pomóc, jeśli czujesz się u nas obco: dbamy o to, byś ucząc się języka, jednocześnie poznawał polską kulturę, zwyczaje, tradycje, nasz pomysł na życie i to, co lubimy robić w wolnym czasie! W naszej szkole organizujemy na przykład wieczory wigilijne, na których jest możliwość skosztowania tradycyjnych polskich potraw świątecznych. To nie koniec: wybierając nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców, będziesz mieć możliwość uczestniczenia w różnych spotkaniach tematycznych (np. poświęconych polskiej kuchni, filmowi czy literaturze), a także wzięcia udziału w weekendowych wycieczkach, które organizujemy dla uczących się u nas obcokrajowców!
  4. Znajomość języka polskiego na pewno ułatwi Ci znalezienie pracy w Polsce. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, to zdecydowanie ważny argument za tym, by zdecydować się na kurs języka polskiego dla obcokrajowców.
  5. Mówienie po polsku przysporzy Ci przyjaciół! My, Polacy, naprawdę cieszymy się, gdy osoby spoza Polski uczą się naszego języka i próbują rozmawiać z nami po polsku. Nie bój się, jeśli po paru tygodniach nauki języka polskiego nie będziesz jeszcze czuł się pewnie – na pewno się dogadamy, a samo to, że chcesz mówić „po naszemu”, obudzi w nas ogromną sympatię! Nie przejmuj się, gdy w którymś momencie zabraknie Ci słowa albo zaplątasz się w połowie zdania – zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz język może być trudny, zwłaszcza na początku nauki. Dlatego ucząc się języka polskiego, poza sympatią zyskasz też nasz szacunek.
  6. Dzięki uczestnictwu w kursie języka polskiego dla obcokrajowców poznasz ludzi, którzy – tak jak Ty – chcą uczyć się języka polskiego. To może być początek świetnej znajomości. Gdy znajdziesz się w grupie osób, które – podobnie do Ciebie – dopiero aklimatyzują się w Polsce, wszystko powinno stać się łatwiejsze. Możecie wymieniać doświadczenia i wspierać się w nowym środowisku!
  7. Na lekcjach języka polskiego masz niepowtarzalną okazję, żeby pytać, pytać i jeszcze raz pytać – o to, co zaciekawiło Cię w naszym kraju, o to, czego nie rozumiesz, o komunikację w codziennych i niecodziennych sytuacjach, o kruczki i zawiłości naszej mowy. Masz pewność, że odpowie Ci ekspert – lektor z wykształceniem filologicznym i dużym doświadczeniem w nauczaniu!
  8. Biorąc udział w kursie języka polskiego dla obcokrajowców, otrzymujesz od nas coś ekstra: informacje z pierwszej ręki o aktualnych wydarzeniach, imprezach z udziałem osób z zagranicy, seansach kinowych dla obcokrajowców i wielu innych formach rozrywki! Będziesz miał okazję wyjść z nami do kawiarni i sprawdzić się w innym otoczeniu. Dzięki temu uda Ci się szybciej wczuć się w rytm życia w nowym miejscu.
  9. Nauka każdego nowego języka obcego to wyzwanie dla mózgu – dzięki temu nasze mózgi rozwijają się i doskonalą. Język polski nie należy do najłatwiejszych języków, ale jest naprawdę ciekawy. Warto zafundować sobie taką intelektualną gimnastykę – płyną z niej nie tylko korzyści praktyczne, ale i ogromna satysfakcja!
  10. Nauka języka obcego poszerza horyzonty: to ogólnie znana prawda, że nasz świat odbija się w języku, którym mówimy, przez język poznajemy też cudze światy. Chcemy Cię zaprosić do naszego – najlepsza droga prowadzi właśnie poprzez naukę języka polskiego!