Tygodniowe intensywne kursy dla biznesu

 

Tygodniowe intensywne kursy dla biznesu

Tygodniowe kursy dla biznesu to kolejna propozycja dla firm – taki kurs to okazja, by przez tydzień intensywnie pracować z nauczycielem języka polskiego dla obcokrajowców, łącząc naukę z wypoczynkiem. Kurs ma charakter wyjazdowy: odbywa się w miejscu wybranym przez kursanta. W ramach szkolenia lektor przebywa z kursantem codziennie, towarzysząc mu przez cały dzień: jest jednocześnie nauczycielem, tłumaczem i przewodnikiem po polskiej kulturze, mówiąc jak najwięcej po polsku.

Zakres programowy takiego kursu zależy w dużej mierze od kursanta: lektor może mu towarzyszyć w spotkaniach biznesowych, zwiedzaniu miasta lub w codziennych czynnościach – po prostu dostosowuje swój rozkład tygodnia do harmonogramu zajęć kursanta. Dzięki stałej asyście umożliwia kursantowi ciągły żywy kontakt z językiem polskim.

Warto podkreślić, że ogromnym atutem tego typu kursu jest możliwość totalnego zanurzenia się w języku i osłuchania się z akcentem, co sprzyja niejako naturalnemu „rozgadaniu się” w języku polskim. Nie bez znaczenia jest też duża baza przyswajanego słownictwa – przebywając z lektorem przez tydzień, codziennie przez większość dnia, siłą rzeczy poznaje się nie tylko słówka biznesowe, ale i codzienne – przydatne w sklepie, restauracji, przy gotowaniu czy niezobowiązującej rozmowie o pogodzie.